sliderr

  S.S.S

  Otomatik kepenk nedir ve nasıl öğrenebilirim?
  Kepenk genellikle dükkan gibi iş yerlerinde kullanılan, kapıları veya pencereleri otomatik kapatmaya yarayan, kumanda ile güvenlik ve dekoratif görünüm sağlaması nedeniyle tercih edilen otomasyon sistemine sahip olan sistemlerin tümüne diyebiliriz.
  Değişik dükkanlardaki kepenklerin farkı nedir?
  Kepenkler kullanım alanına göre 3 ayrılır; garaj, pencere veya kapı. Pencereler'de kullanılan oto kepenkler, daha çok uzaktan kumanda ile kontrol edilir ve kullanıcının isteğine göre kapanıp açılırlar. Farklı sistemler kurulup kullanıcının istediği bir saatte açıp kapatması da mümkündür. Kapılarda kullanılan ise güvenlik içindir. Ülkemizde gözükmese de avrupa ülkelerinde evlerde de yaygın olarak kullanıldığı söylenebiliriz. Garaj da kullanılan ise manuel veya otomatik olarak açılabilir, böylece araçtan inmeden kolayca giriş sağlaya bilirsiniz.
  Otomatik kepenklerin motoru arıza yapar mı?
  Zamanla aşınan motor parçaları işlevini yapamaz olur, otomatik kepenk motorları aşınan dişli takımından, motorun arkasında bulunan kayış sisteminden ya da elektronik parçaların oksit ya da aşırı yük sebebiyle yanmasından arıza yaparlar...
  Otomatik sistem arızasını nasıl düzeltebiliyor?
  Garaj kapılarınızı, dükkanınızı, işyerinizi sabah açacaksınız Otomatik Kepenk arıza yaptı veya akşam kapatacaksınız, kumandaya basıyorsunuz otomatik kepenkler açılmıyor, kapanmıyor ne yapmam lazım.? Anında pilini öncelikle kontrol edilmesi gerekir, kumanda pilini yedeğiyle ile değiştirin, daha sonra güç kaynağınız yani ups yoksa elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol ünitesinden şalter atıp atmadığını kontrol ediniz...
  Otomatik kepenk ne şekilde monte ediyoruz.?
  Eskimiş kepenk'iniz yerinde sökülüp, yerine yeni otomatik kepenk'in çalışmasını sağlayan kanalları monte edilip, motorlu şaft sistemi uygulanır. Tercih ettiğiniz profiller motorlu şaftın üzerine takılır, daha sonra motorun üzerindeki switch ayarları sayesinde kepenk'in açılan ve kapanan ayarları yapılır. Toplama bölgesi davlumbaz ile kapatılıp, manuel aparatı üzerine monte ederek montaj sona erer.
  Elektrik kesildiğinde kepenkleri nasıl acarım.?
  Kepenk'in yanına duvara monte edilen kutu, montaj esnasında size verilen anahtarıyla açılır. Kutunun içinde bulunan kol 180 derece çevrilerek diğer yöne doğru yatırıldığında, kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her iki ucundan yukarı doğru el kuvveti ile kaldırırsınız. Kişinin geçebileceği kadar kaldırıldıktan sonra kutu içerisindeki kol eski konuma getirilir. İç fren boşalta kutularda, kepengin yanında aşağı doğru sarkan plastik mekanizmanın alt tarafı tutularak, üst tarafındaki parça saatin tersi yönüne doğru çevrilir. Plastik kulak yeteri kadar çevrilince, kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her, iki ucundan yukarı doğru kaldırılır. Manüel kullanımdan sonra mekanizmayı eski haline getirmeyi ve kutuyu kilitlemeyi unutmayınız.
  Otamatik kepenk'de ara sıkışma yaşanırmı.?
  Otomatik kapı sistemlerinde, kapanma anında arada herhangi bir insan veya cisim türü gelmesi durumunda bu engeli algılayarak otomatik olarak kapının durup geri açılmasını sağlayan emniyet sistemleri mevcuttur.
  Otomatik kapıda uygulanabilecek sistemler?
  Parmak izi ve okuyuculu program, konum anahtarı, anahtarlı şalter, butonlu ve şifreli geçiş sistemi, uzaktan kumanda, batarya, elektronik kilit, hava perdesi gibi kullanımı vardır...
  Emniyet fotoselli opsiyonunun çalışma şekli?
  Emniyet fotoselli otomatik kapının hareket ettiği ray mekanizmasının yerden 50 cm yüksekliğinde bir alana gizlenmiştir. Siyah iki adet kutucuklardan oluşur. İçerisinde harekete ve ışığa duyarlı fotosel gözler vardır. İki fotosel göz arasında cisim olduğu takdirde kapı aşağı iniyorsa durmakta ve yukarı doğru geri gitmeye başlar. Kapınızın altında bir cisim varsa kapı aşağı inmez...
  Otomatik kepenk fiyatları neye göre belirlenir?
  Bu tür kepenkler iş yeri, dükkan, kapı veya mağza gibi yerleri korumak için kullanabileceğinden metrekaresine ve kapının kalite türüne göre fiyatı değişmektedir.
  Kumandanın kopyalanması mümkün müdür?
  Kişiye özel olarak verilen şifre sistemleri sayesinde siz istemediğiniz sürece kopyalanması neredeyse imkansızdır. ...
  Call Now Button